64
      Friday
      81 / 64
      Saturday
      86 / 67
      Sunday
      88 / 68

      Boys district championships are set

      Algevon Eichelberger dunks during Wednesday's win over Clio.

      Here's Wednesday's District Semifinal Results:

      CLASS A

      District 8 at Fenton

      Grand Blanc 66 - Linden 31

      Ortonville-Brandon 65 - Fenton 58

      District 11 at Bay City Western

      Midland Dow 66 - Heritage 43

      Mt. Pleasant 57 - Midland

      District 9 at Carman-Ainsworth

      Swartz Creek 75 - Lapeer East 61

      Carman-Ainsworth 79 - Kearsley 50

      District 10 at Clio

      Saginaw 80 - Clio 60

      St. Johns 44 - Flushing 41

      CLASS B

      District 60 at Gladwin

      Standish-Sterling 53 - Bullock Creek 39

      Bay city John Glenn 67 - Garber 54

      District 54 at Ovid-Elsie

      Alma 61 - Shepherd 43

      Belding 52 - Ovid-Elsie 45

      District 59 at Bridgeport

      Birch Run 55 - Freeland 52

      Swan Valley 62 - Carrollton 60

      District 58 at Powers Catholic

      Frankenmuth 66 - Flint Northwestern 55

      Millington 51 - Powers Catholic 47

      District 57 at Capac

      Yale 55 - North Branch 52

      Imlay City 64 - Capac 33

      District 55 at Corunna

      Goodrich 80 - Lake Fenton 35

      Flint SWA 79 - Corunna 62

      CLASS C

      District 86 at Valley Lutheran

      Hemlock 55 - St. Charles 36

      Nouvel CC 54 - Merrill 17

      District 85 at Montrose

      New Lothrop 41 - Vassar 34

      Montrose 63 - Saginaw MLS 53

      District 82 at Atherton

      Flint International 74 - Bentley 48

      Beecher 53 - Hamady 32

      District 84 at Elkton-Pigeon-Bay Port Laker

      USA 57 - EPBP 33

      Harbor Beach 53 - Sandusky 48

      District 89 at Beaverton

      Leroy Pine River 70 - Evart 49

      Beaverton 46 - Sanford Meridian 43

      District 90 at Oscoda

      Lincoln Area 68 - Houghton Lake 40

      Mio 71 - Oscoda 32

      CLASS D

      District 119 at AuGres-Sims

      AuGres-Sims 38 - Hale 37

      Atlanta 40 - Fairview 38

      District 114 at Akron-Fairgrove

      Bay City All Saints 51 - Akron-Fairgrove 49

      Kinde-North Huron 72 - Owendale-Gagetown 56

      District 113 at Deckerville

      Deckerville 54 - Carsonville-Port Sanilac 43

      Peck 68 - Kingston 52

      District 106 at Flint Michigan School for the Deaf

      Burton St. Thomas More 66 - Genesee Christian 40

      Burton Madison Academy 84 - Burton Faith 27